Parafia św. Brata Alberta

„Po co się niepokoić, wszak Bóg w nas, a my w Nim, a poza tym wszystko takie mało znaczące.”

Menu witryny
Szybkie informacje
Proboszcz:
Ks. Mariusz Lizończyk

Adres parafi:
ul. Przemysłowa 3
43 - 602 Jaworzno
tel./fax (032) 617-72-36
limar@op.pl
Kancelaria parafialna:
wtorek - 17.00 ÷ 17.30
środa - 17.00 ÷ 17.30
czwartek - 17.00 ÷ 17.30


Mapa dojazdu

Strona odwiedzona: 74302 razy.


Ogłoszenia

14 kwietnia – Niedziela Palmowa, Święto Młodych w diecezjach

„Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Słowa Twego” – to hasło tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w diecezjach, które będą kontynuacją ŚDM w Panamie. Od wielu lat Niedziela Palmowa jest przeżywana jako dzień spotkania młodych z ich biskupem oraz w łączności z Papieżem, który tego dnia spotyka się z młodymi w Rzymie.

Zobacz więcejPatriotyczny zlot motocyklów

Na pierwszy, unikatowy zlot motocyklowy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości naszej ojczyzny, który odbędzie się 11 listopada br. zaprasza Katolicki Klub Motocyklowy Souls Hunters Chapter Jaworzno oraz parafia św. Brata Alberta.

 

Zobacz więcejOrędzie Ojca Świętego Franciszka na Światowy Dzień Misyjny 2018

Każdy mężczyzna i każda kobieta jest misją i to jest powodem, dla którego żyje na ziemi. Wielkim wyzwaniem jest przeżywanie z radością swej odpowiedzialności za świat – pisze Ojciec Święty Franciszek w orędziu z okazji przypadającego 21 października Światowego Dnia Misyjnego. Tematem tegorocznego przesłania papieskiego, w związku z trwającym synodem na temat młodzieży, są słowa: „Wraz z młodymi nieśmy wszystkim Ewangelię”.

Zobacz więcejPielgrzymka do Częstochowy

Zapraszam do uczestnictwa w pielgrzymce do Częstochowy. Odbędzie się 26 sierpnia 2018r. Zapisy u Księdza Proboszcza. Warto skorzystać jeszcze w czasie wakacji kiedy codziennych obowiązków trochę mniej.
Zakony w czasie zaborów -światło nadziei

Jeden z autorów "Dziejów Kościoła w Polsce" podaje wyjątkowe dane: "Pomiędzy rokiem 1850 a 1918 powstało ok.50 nowych zgromadzeń zakonnych założonych przez rodzinnych założycieli i założycielki, co było zjawiskiem niespotykanym dotąd na taką skalę".

Te zgromadzenia powstały w czasach zaborów i dlatego posiadały jak czytamy "cechy specyficzne". Wynikały one z faktu, że Kościół, a więc i zakony towarzyszyły zniewolonemu, podzielonemu między trzy mocarstwa, a także zesłanemu czy tez emigrującemu narodowi. Dlatego powstały dwa ośrodki zakonotwórcze: Jeden na emigracji skupiony wokół Zmartwychwstańców, drugi na ziemiach polskich skoncentrowany wokół ojców kapucynów. Ich cechami charakterystycznymi była duchowa i społeczna ekspansja pełna zaangażowania w życie duszpasterskie i charytatywne. Były to zgromadzenia czynne.

Zobacz więcejKomunikat Biskupa dotyczący abstynencji

Zobacz więcejDożynki z Biskupem

"Wykorzystujmy więc każdą okazję, by okazywać naszą wdzięczność wobec Pana Boga za otrzymane dobrodziejstwa. Taką znakomitą sposobnością są wpisujące się od wieków w piękną tradycję ludową dożynki" – czytamy w komunikacie Księdza Biskupa zapraszającym na Diecezjalno-Powiatowo-Gminne Dożynki, które 19 sierpnia odbędą się w Ogrodzieńcu.

Zobacz więcej
© 2009 Parafia Świętego Brata Alberta, Wszelkie prawa zastrzeżone.
Sprawy techniczne Mateusz Piętak Wykonanie szablonu: GRX.pl
Poprawny HTML 4.01! Poprawny CSS!