Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 56. Światowy Dzień Modlitw o Powołania

Po przeżyciu w październiku ubiegłego roku intensywnego i owocnego doświadczenia Synodu poświęconego młodym, obchodziliśmy niedawno w Panamie 34. Światowy Dzień Młodzieży. Te dwa wielkie wydarzenia pozwoliły Kościołowi wsłuchać się w głos Ducha Świętego, a także w życie ludzi młodych, w ich pytania, obciążające ich znużenia oraz nadzieje, które są w nich.

Właśnie podejmując to, czym miałem okazję dzielić się z młodymi w Panamie, podczas tego Światowego Dnia Modlitw o Powołania pragnę zastanowić się, w jaki sposób powołanie Pana czyni nas niosącymi obietnicę, a jednocześnie wymaga od nas odwagi, by podjąć ryzyko z Nim i dla Niego. Chciałbym krótko dotknąć tych dwóch aspektów – obietnicy i ryzyka – rozważając wraz z wami ewangeliczną scenę o powołaniu pierwszych uczniów nad jeziorem Galilejskim (Mk 1,16-20).

Zobacz więcej

1 czerwca: XXIII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”

O. Jan Góra zawsze wołał spod Ryby „kocham Was” i dla młodych ludzi było to bardzo ważne doświadczenie – powiedział o. Wojciech Prus, duszpasterz Wspólnoty LEDNICA 2000, podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski przez Biuro Prasowe LEDNICA 2000 przed tegorocznym XXIII Spotkaniem Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”.

Zobacz więcej

List Pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia 2019 r.

Umiłowani w Panu Siostry i Bracia!

Teksty biblijne, które dziś, w Święto Miłosierdzia Bożego rozważamy, prowadzą nas do spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym, a także przybliżają nam początki misji Kościoła, w którym wiodącą rolę pełnią Apostołowie. Misja Kościoła jest kontynuacją misji samego Jezusa. Wskazują na to słowa, które usłyszeliśmy w Ewangelii: „Jak Ojciec Mnie posłał, tak Ja was posyłam” (J 20,21). Apostołowie, w mocy otrzymanego Ducha Świętego, głoszą Słowo Boże, odpuszczają grzechy, wyrzucają złe duchy, niosą pomoc chorym.

Modlitewny Zlot Motocyklistów 2019

Zaproszenie kopiuje za gazetą Niedziela - dodatek Sosnowiecki:

logo

Po niezwykle udanym I Patriotycznym Zlocie Motocyklowym, który odbył się w Jaworznie z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przyszedł czas na kolejny. Tym razem motocykliści zaproszeni są do franciszkańskiego sanktuarium maryjnego w Rychwałdzie. Organizacji wyjazdu podjął się ks. Mariusz Lizończyk, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Jaworznie-Pieczyskach wraz z Katolickim Klubem Motocyklowym Souls’Hunters Jaworzno. Zlot rozpocznie się w piątek 3 maja o godzinie 13. Start z Jaworzna-Pieczysk, meta w Rychwałdzie, gdzie o godzinie 15 przewidziana jest modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca modlitewny zlot motocyklistów, a po niej uczestnicy uczestniczyć będą w uroczystej Eucharystii, a następnie w poczęstunku.
„Mam nadzieję, że i tym razem motocykliści nie zawiodą i licznym udziałem odpowiedzą na wspólny motocyklowy wyjazd do Rychwałdu. Zawsze jesteśmy solidarni, zjednoczeni i lubimy takie wspólnotowe wyzwania. Wszystkich zainteresowanych proszę o składanie udziału w zlocie pod numerem telefonu 501-637-029” - mówi ks. Mariusz Lizończyk, który na motocyklu jeździ już od ponad 30 lat.
Przy tej okazji warto przypomnieć, że w parafii św. Brata Alberta, w której proboszczem jest ks. Mariusz Lizończyk, schronienie znaleźli członkowie katolickiego Klubu Motocyklowego Souls’Hunters Jaworzno, który jest częścią Klubu Motocyklowego Souls’Hunters Żory. Dzięki życzliwości proboszcza, członka jaworznickiego Klubu, w parafii odbywają się cykliczne spotkania klubowiczów. Spotykają się tutaj w każdy 3 piątek miesiąca. Centrum klubowych spotkań stanowi Eucharystia i rozważanie Słowa Bożego. Potem jest czas na omówienie bieżących spraw. Te spotkania są dla motocyklistów niezwykle istotne, modlą się w intencji tragicznie zmarłych kolegów, proszą też o szczęśliwe powroty. Do Klubu należy 13 motocyklistów, w tym 3 kapłanów – ks. Michał Jamruś, ks. Andrzej Krupa i ks. Mariusz Lizończyk.
Autor: Agnieszka Raczyńska

14 kwietnia – Niedziela Palmowa, Święto Młodych w diecezjach

„Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Słowa Twego” – to hasło tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w diecezjach, które będą kontynuacją ŚDM w Panamie. Od wielu lat Niedziela Palmowa jest przeżywana jako dzień spotkania młodych z ich biskupem oraz w łączności z Papieżem, który tego dnia spotyka się z młodymi w Rzymie.

Patriotyczny zlot motocyklów

Na pierwszy, unikatowy zlot motocyklowy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości naszej ojczyzny, który odbędzie się 11 listopada br. zaprasza Katolicki Klub Motocyklowy Souls Hunters Chapter Jaworzno oraz parafia św. Brata Alberta.

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Światowy Dzień Misyjny 2018

Każdy mężczyzna i każda kobieta jest misją i to jest powodem, dla którego żyje na ziemi. Wielkim wyzwaniem jest przeżywanie z radością swej odpowiedzialności za świat – pisze Ojciec Święty Franciszek w orędziu z okazji przypadającego 21 października Światowego Dnia Misyjnego. Tematem tegorocznego przesłania papieskiego, w związku z trwającym synodem na temat młodzieży, są słowa: „Wraz z młodymi nieśmy wszystkim Ewangelię”.