28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Tytułem i myślą przewodnią jaworznickiego finału będzie „Kulinarny Ogień” – w Szkole Podstawowej nr 11 w Pieczyskach na 10 stanowiskach najlepsi kucharze z Polski będą przyrządzać orkiestrowe dania: steki, bigos, gofry, tzw. gorącą patelnię i wiele innych przysmaków! Dla wszystkich!

6 I 2019 — Rozważanie papieskie przed modlitwą «Anioł Pański»

Drodzy Bracia i Siostry, dzień dobry!

Dzisiejsza uroczystość Epifanii jest świętem objawienia Jezusa, symbolizowanego przez światło. W tekstach prorockich to światło jest obietnicą: obiecane jest światło. Izajasz zwraca się bowiem do Jerozolimy następującymi słowami: «Powstań! Świeć, bo przyszło twe światło i chwała Pańska rozbłyska nad tobą» (60, 1). Zachęta proroka — by wstać, bo przychodzi światło — wydaje się zaskakująca, ponieważ zostaje skierowana po ciężkim wygnaniu i licznych opresjach, których doświadczył lud.

Rzecznik Episkopatu: drzwi domów oznaczamy K+M+B lub C+M+B

Pobłogosławioną kredą oznaczamy drzwi naszych domów, pisząc K+M+B lub C+M+B. Obie formy są prawidłowe. Gest ten wyraża prośbę o błogosławieństwo Chrystusa przez wstawiennictwo świętych: Kacpra, Melchiora i Baltazara – przypomniał rzecznik Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik

Przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji: Wszyscy możemy wesprzeć misje

Wszyscy możemy wesprzeć misje – zachęca bp Jerzy Mazur, Przewodniczący Komisji ds. Misji w komunikacie na Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Przypada on w uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski tego dnia we wszystkich polskich parafiach zbierane są ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny.

Jak przypomina bp Mazur, ponad 5 miliardów ludzi nie zna Chrystusa i nie doświadczyło radości płynącej z wiary. „Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za niesienie im Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie” – napisał w komunikacie. W imieniu wszystkich misjonarek i misjonarzy oraz tych, którzy wkrótce wyruszą na misje podziękował wszystkim za modlitwę i za troskę o misje w świecie.

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 53. Dzień Pokoju

„Pokój jest dobrem cennym, przedmiotem naszej nadziei, do którego dąży cała ludzkość” – napisał Ojciec Święty Franciszek w orędziu na 53. Światowy Dzień Pokoju, obchodzony 1 stycznia 2020 roku. Zaapelował w nim o postrzeganie pokoju jako drogi nadziei obejmującej dialog, pojednanie i nawrócenie ekologiczne, na której nie ma miejsca na strach. „Pragnienie pokoju jest głęboko zakorzenione w sercu człowieka i nie wolno nam rezygnować, godząc się na coś, co byłoby od niego mniejsze” – czytamy w orędziu. Dokument został podpisany w Watykanie 8 grudnia.

Rzecznik Episkopatu: W Nowym Roku powierzajmy się Maryi – Matce wierzących

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, którą obchodzimy 1 stycznia w Kościele to najstarsze maryjne święto. Pierwszy dzień Nowego Roku przypomina, że Maryja jest naszą duchową Matką. Jezus w swoim testamencie z krzyża, wybrał Maryję na Matkę wszystkich wierzących. Powierzajmy jej nasze życie i sprawy – podkreślił rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Święta, święta i po świętach.

Wszystkim w zaczynającym się roku życzę spełniania marzeń :)